Jak zarabiać w internecie na zdjęciach ze smartfona?

  • by

Zdjęcia wykonywane przez aparat w smartfonie z roku na rok stają się coraz lepsze. Co więcej, zdjęcia mobilne stały się tak dobre, że teraz można na nich zarobić. To, co kiedyś było zarezerwowane dla profesjonalnych fotografów, teraz jest dostępne dla posiadaczy smartfonów.

Oznacza to, że prawie każdy może teraz zarobić dodatkowe pieniądze w Internecie, robiąc zdjęcia swoim smartfonem z dobrym aparatem.

W tym artykule opowiem o kilku sposobach, dzięki którym możesz zarobić.

Aplikacje do sprzedaży zdjęć.

Aplikacje do sprzedaży zdjęć to świetny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Zasadniczo umożliwiają on przesyłanie zdjęć zrobionych smartfonem na określoną platformę i sprzedawanie ich klientom. Współczesny rynek oferuje wiele takich aplikacji, ale zasada ich działania jest w zasadzie taka sama. Zakładasz darmowe konto i… to wszystko – możesz zacząć zarabiać. Oznacza to, że uzyskujesz dostęp do możliwości przesyłania zdjęć do tak zwanego „sklepu”, w którym ludzie mogą przeglądać zdjęcia i kupować te, które im się podobają.

Przykładem tego typu apki jest Foap. Zasada jej działania jest prosta, im więcej osób znajdzie i kupi Twoje zdjęcia, tym wyższe będą Twoje zarobki. Często też w tego typu aplikacjach organizowane są konkursy, w których trzeba robić zdjęcia na określone tematy, a zwycięzcy otrzymują nagrody pieniężne. Główna różnica między aplikacjami do sprzedaży zdjęć mobilnych polega na strukturze i warunkach nagród. Dlatego przed wybraniem którejś upewnij się, że metody i warunki wypłaty zarobionych pieniędzy są dla Ciebie korzystne.

Wadą takich aplikacji jest duża konkurencja. Jeśli więc nie wiesz, jak zrobić smartfonem efektowne zdjęcia, może być Ci trudno przykuć uwagę potencjalnego nabywcy.

Zaletą aplikacji do sprzedaży zdjęć jest to, że każde przesłane zdjęcie może stale zarabiać pieniądze. Im więcej zdjęć prześlesz, tym więcej możesz zarobić.

Daria Shevtsova at Pexels

Banki zdjęć.

Jestem pewien, że wielu słyszało o takich stronach, takich jak Shutterstock, Adobe Stock, Depositphotos i innych. Na nich fotografowie zamieszczają swoje zdjęcia, które każdy może kupić.

Zasada działania stocków fotograficznych jest w zasadzie taka sama jak w przypadku przedstawionych aplikacji. Z tymi samymi zaletami i wadami.

Myślę, że w przypadku fotografii mobilnej wygodniej jest korzystać z aplikacji, ale nie należy też zaniedbywać stocków fotograficznych – im więcej prac jest udostępnianych w różnych miejscach, tym wyższe mogą być zarobki.

Usługi druku na żądanie.

To mój ulubiony sposób na zarabianie pieniędzy na zdjęciach mobilnych. Zamiast tylko sprzedawać zdjęcia, usługi drukowania online na żądanie umożliwiają umieszczanie zdjęć na takich obiektach, jak koszulki, kubki do kawy, naklejki, magnesy na lodówkę, obrazy.

Wspaniałą rzeczą jest to, że nie musisz wkładać w to żadnego wysiłku. Wystarczy, że zamieścisz swoje zdjęcie na stronie portalu, a sam serwis zajmie się resztą – od wydruku po dostawę.

Redbubble to jedna z usług oferujących drukowanie na żądanie na wielu różnych przedmiotach. Odwiedzający witrynę, którym podoba się Twoje zdjęcie, mogą wybrać, na jakim przedmiocie zostanie ono wydrukowane. Gdy tylko kupujący zapłaci za wydruk, otrzymasz swój procent od sprzedaży.

Podobnie jak w przypadku dwóch pierwszych metod, im więcej zdjęć prześlesz na stronę, tym większe masz szanse na zwiększenie sprzedaży. Bądź wytrwały. Prześlij wiele wysokiej jakości zdjęć. Ułatw innym znajdowanie Twojej pracy, dodając znaczące tytuły i krótkie opisy obrazów. Nie zapomnij też o hasztagach, są bardzo, bardzo ważne. 

Zarabianie na sprzedaży zdjęć nie jest magicznym sposobem na zarabianie pieniędzy. Wymaga wysiłku. Wystarczy włożyć wysiłek w swoją pracę i upewnić się, że zdjęcia, które chcesz sprzedać, wyglądają imponująco i atrakcyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.