Jak fotografować Psa.

  • by

Spacer z psem to nie tylko obowiązek, ale również zabawa tak dla naszego czworonożnego pupila, jak i dla nas. Właściwie o każdej porze roku mamy okazję, aby wykonać udane zdjęcia naszego kudłatego przyjaciela.

Chcąc wykonać dobre zdjęcia, należy wcześniej przygotować się do „sesji fotograficznej”. Zabierzmy ze sobą jak najmniej sprzętu, ale dobierzmy go, tak by uzyskać najlepsze rezultaty. Przyda się dobry, jasny zoom, zapasowe karty pamięci oraz akumulator do aparatu. Spakujmy to w poręczną torbę fotograficzną, która nasz sprzęt zabezpieczy, ale nie będzie utrudniać nam ruchów.

Zabierzmy psa na spacer w miejsce, gdzie będzie mógł swobodnie się bawić sam, lub z innymi psami.  Weźmy ze sobą jego ulubioną piłkę lub fresbee. Poprośmy kogoś o pomoc. Druga osoba bardzo nam się przyda. Rzuci  psu patyk, albo piłkę do aportowania, pomoże odwrócić jego uwagę, albo zawoła w odpowiednim momencie. Może też nas zastąpić i zrobić nam zdjęcie z psem.  

A teraz kilka porad:

  • Psa najlepiej fotografować z poziomu jego oczu. Nie bójmy się o ile to możliwe położyć na ziemi lub po prostu pochylić, aby uzyskać odpowiednią perspektywę.
  • Szukajmy ładnego tła – jest to równie ważne w fotografii zwierząt, jak i ludzi. Nasz przyjaciel na pewno będzie chciał mieć ładny portret.
  • Jeśli nie możemy fotografować psa z jego perspektywy, uchwyćmy go z góry, co nada jego pyskowi nieco komiczny wygląd lub oddalamy się i skorzystajmy z zoomu.

  • Pozwólmy psu bawić się i zachowywać swobodnie. Tylko specjalnie wyszkolone zwierzaki będą nam długo i cierpliwie pozowały.

  • Ponieważ większość psów lubi biegać przygotujmy się na to, że większość naszych zdjęć będzie poruszona. 
  • Ustawny parametry aparatu tak, aby wykonywać zdjęcia przy możliwie krótkim czasie otwarcie migawki. Róbmy zdjęcia seryjne. Starajmy się zamrozić ruch.
  • Pamiętajmy, aby robić jak najwięcej zdjęć a do tego najlepiej w formacie RAW. Przyda nam się to w dalszej obróbce fotografii.

Uchwyćmy nie tylko całą sylwetkę psa, ale również jego bogatą mimikę.

Sfotografujmy wierny psie oczy, ciekawski nos, wywieszony język lub zabłocone łapy. Skomponujmy z ujęć pewną historię.

Z takiego zbioru zdjęć będziemy mogli wykonać plakat i wydrukować go w drukarni wielkoformatowej, a następnie powiesić na ścianie. 

Jeżeli chcemy wykonać perfekcyjny portret naszego pupila, dobrze będzie wybrane zdjęcie poddać retuszowi. Usuniemy jakieś zbędne elementy ze zdjęcia, defekty urody naszego podopiecznego, oraz poprawimy kolorystykę. Taka odbitka wykonana w dobrym laboratorium fotograficznym będzie nie tylko ozdobą naszego album ze zdjęciami lub ściany, ale też sympatyczną pamiątką, lub prezentem w postaci nadruku na kubku.

Chcesz zmienić ulubione zdjęcia Twojego czworonoga na wysokiej jakości odbitki.
Polecamy wywoływanie zdjęć online w fotolabie Eurofoto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.